пʼятниця, 18 січня 2013 р.

Що таке комплекс "ПРОФОРІЄНТАТОР"?



Комплекс "Профорієнтатор-UA" розроблено з метою діагностики професійної спрямованості учнів 8-11 класів, а також випускників шкіл, які ще не мають досвіду роботи. Комплекс поєднує аналіз мотиваційної сфери, особистісних якостей та інтелектуальних здібностей в межах діагностики професійних нахилів. Рекомендації щодо вибору професій надаються в межах кола спеціальностей, що відображають найбільш розповсюдженi профілі підготовки сучасного фахівця з вищою або середньою освітою.

Комплекс "Профорієнтатор-UA" орієнтований на роботу з підлітками, що розглядають питання про подальше навчання та вибір майбутньої професії.
     СТРУКТУРА МЕТОДИКИ
     Комплекс "Профорієнтатор-UA" складається з трьох блоків:
     перший блок, що містить  84 питання, діагностує сферу інтересів;
     другий блок, що містить 73 завдання, спрямований на визначення рівнів розвитку різних здібностей - факторів розумової діяльності;
     третій блок, що містить 50 питань, орієнтований на виявлення особистісних якостей.

     Перший і третій блоки пред'являються без обмеження часу, а на виконання другого блоку відводиться не більше 44 хвилин (від 40 до 80 сек. на завдання, в залежності від шкали).
     Можливо тестування українською та російською мовами (методики ПРОФОРІЄНТАТОР-UA (ua) і ПРОФОРІЄНТАТОР-UA (ru) відповідно).
     НАДАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
     Кожна шкала тесту має п'ять діагностичних зон, яким відповідають п'ять рівнів інтерпретації результатів, що відрізняються ступенем вираженості фактора.
     Для полегшення інтерпретації тестові бали представлені в стенах - нормалізованих стандартних балах (на одномірнїй шкалі ранжирування від 1 до 10).
     Середні значення (від 4.5 до 6.5 стенiв) трактуються як умовна норма вираженості фактора. До цієї областi,  як правило, потрапляє близько 40% від загального числа респондентів.
     Крайні значення (низькі і високі) вказують на вираженість або надмірну вираженість рис, властивих відповідному полюсу. До областi вираженості низьких (від 2.5 до 4.4 стенiв) і високих (від 6.6 до 8.5 стенiв) значень потрапляє приблизно по 24% респондентів. До областi  вираженості низьких (від 1 до 2.4 стенiв) і високих (від 8.6 до 10 стенiв) значень потрапляє приблизно по 6% респондентів.
В залежності від набраної кiлькостi балiв на екран виводиться та чи інша інтерпретація.
     Результати тесту можуть бути представлені в наступних формах:
     у вигляді графічного профілю, що вiдображає значення факторів;
     у вигляді текстових повідомлень-інтерпретацій факторів;
     у вигляді табличних даних, до яких включено сирі бали, стени, а також процентилі (відсоток від вибірки стандартизації);
     у вигляді списку подібних професій (включаючи відповідний приблизний перелік іспитів ЗНО).
     "Профорієнтатор-UA" дозволяє отримати збудовану ієрархію 8 мотивів професійної діяльності, а також уявлення про вираженість 4-х особистісних якостей та  рівні розвитку за 6 основними факторами розумової діяльності.
      Показники за окремими шкалами утворюють так званий факторний профіль, який є, по суті, індивідуальним психологічним портретом досліджуваного. Факторний профіль порівнюється з "ідеальними" профілями різних професій, створених експертами на основі професіограм.
     Результати порівняння представлено у вигляді переліку найбільш близьких за профілем професій з відповідними коефіцієнтами подібності (повний збіг - 1): спочатку до кожного блоку, потім програма формує інтегральний список професій, комплексно оцінюючи результати за всіма тестовими блоками.
     На основі аналізу факторного профілю у звіті видається кругова діаграма, що містить рекомендовані досліджуваному профільні класи (профілі навчання).
     Також програма видає графічний профіль і короткі інтерпретації рекомендованих досліджуваному тренінгових програм.
     ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ та Психометричні ПАРАМЕТРИ
     Методика "Профорієнтатор-UA" розроблена в 2012 році і являє собою перекладену українською мовою і апробовану версію методики "Профорієнтатор - 4.3".
     Розрахунок норм, що використовуються у даній версії методики, проведено на вибірці понад 600 досліджуваних.
     Надійність-узгодженість (коефіцієнт Альфа Кронбаха) шкал методики за останніми даними психометричного аналізу становить:
     Методика "ПРОФОРІЄНТАТОР-UA (ua)"
     Методика "ПРОФОРІЄНТАТОР-UA (ru)"
     Розробники обох версій методики "Профорієнтатор - UA" - В.В. Алтухов, О.Л. Кувшинова, Т.Н. Ленг.
     Розробники первісної методики "Профорієнтатор" - А.Г.Шмельов, Е.І.Рихлевська, О.Н.Кононов.
     Психометричний аналіз і модифікація методики, починаючи з версії "Профорієнтатор - 3" і вище, - О.Н.Іванова.
     У складанні ідеальних профілів професій брали участь психологи-профконсультанти Центру Тестування та Розвитку "Гуманітарні Технології": Е.О.Лук’янова, О.Н.Іванова, С.К.Балаян, А.А.Мухіна, Е.Ю.Обухова.
     Демонстрація проводиться за запитом в узгоджений час в офісі клієнта або в демонстраційному залі за адресами офіційних представництв.
Программа:MAINTEST 4 Версия 4.6.8.3


Немає коментарів:

Дописати коментар