середа, 22 травня 2013 р.

Топ-10 найперспективніших технологій 2013 року


Світовий економічний форум визначив топ-10 найперспективніших тенденцій розвитку технологій, які у 2013 році почнуть втілюватися в життя більш масштабно та можуть допомогти забезпеченню стійкого зростання в найближчі десятиліття.

1) Електромобіль OLEV
Електромобіль OLEV, який отримує живлення з допомогою безпровідних технологій, зможе через підлогу отримувати живлення з віддалених джерел через передавачі електромагнітних полів, встановлені вздовж дороги. Нові авто вже тестують в Сеулі (Південна Корея).
2) 3-D принтер
3-D друк дозволяє створення твердих тіл через відтворення цифрових файлів, що може потенційно спровокувати революцію в економіці виробництва, якщо об’єкти можна буде друкувати віддалено в будинку або офісі.

3) Самовідновлювані матеріали
Ще однією сенсаційною технологією є виробництво самовідновлюваних матеріалів, які можуть виправляти пошкодження, без зовнішнього втручання людини і відповідно можуть дати промисловим товарам більше життів і призвести до скорочення попиту на сировину, а також поліпшення безпеки матеріалів, що використовуються в будівництві або для виробництва деталей літаків.

4) Технології для підвищення енергоефективності при опрісненні води
Нові технології пропонують можливості для суттєвого підвищення енергоефективності при опрісненні води та очищенні стічних вод, потенційно знижуючи споживання енергії на 50% і більше. Такі методи як прямий осмос можуть додатково збільшити ефективність за рахунок використання низькопотенційного тепла від виробництва теплової енергії або поновлюваного тепла від сонячних теплових геотермальних установок.

5) Перетворення небажаного вуглецю
Нові технології з перетворення небажаного вуглецю, який викидається в повітря, на продукцію, можуть потенційно вирішити і економічні, і енергетичні недоліки традиційних стратегій зі зв’язування вуглецю. Одна з найбільш перспективних технологій використовує біологічно змодельовані фотосинтезуючі бактерії, щоб перетворити відходи CO2 в рідке паливо або хімікатами, що мають низьку вартість.

6) Виробництво дієтичних білків
Навіть у розвинених країнах мільйони людей страждають від недоїдання через брак поживних речовин в їх раціоні. Нині сучасні геномні методи можуть на генному рівні визначити генну необхідність у споживанні білків, які важливі в харчуванні людини. Великомасштабне виробництво дієтичних білків на основі застосування біотехнології для молекулярного харчування може сприяти розвитку м’язів або боротьбі з ожирінням.

7) Сенсорні датчики
Більш широке використання сенсорних датчиків, які дозволяють швидше реагувати на зовнішні впливи може скоротити смертність.  Прикладами є датчики, які безперервно контролюють функції тіла, такі як частота серцевих скорочень, рівень кисню в крові і рівень цукру в крові і за необхідності викликають медичну допомогу.

8) Введення ліків на молекулярному рівні
Фармацевтика, яка дозволяє точне введення ліків на молекулярному рівні всередину хворої клітини або в клітини навколо неї, пропонує безпрецедентні можливості для більш ефективного лікування при одночасному зниженні небажаних побічних ефектів.
9) Органічна електроніка
Ще однією революційною технологією є органічна електроніка - вид друкованої електроніки, де для створення електронних схем і пристроїв використовуються органічні матеріали, такі як полімери. Органічна електроніка є набагато дешевшою за традиційні (на основі силікону) напівпровідники. Цінова перевага, наприклад, масового виробництва фотоелектричних сонячних колекторів, могла б прискорити перехід на поновлювані джерела енергії.

10) Завершує топ-10 новітніх технологій четверте покоління реакторів та методи переробки ядерних відходів. Нинішні ядерні реактори використовують тільки 1% потенційної енергії, доступної в урані, тоді як все інше є радіоактивними забрудненими ядерними “відходами”. Переробка відпрацьованого палива та урану-238 в новий матеріал, що розщеплюється, відомий як Nuclear 2.0 розширить використання вже добутих уранових ресурсів на століття і при цьому значно зменшить обсяг токсичних відходів.

Немає коментарів:

Дописати коментар